To nie istotne ile wiesz, bo zawsze możesz wiedzieć więcej...

O czym warto pomyśleć przed rozpoczęciem biznesu?

Koniec z pracą na etacie, koniec z nudnymi zadaniami zleconymi przez szefa, koniec ze słabymi zarobkami i błaganiem o podwyżkę. Oto nadeszła pora na założenie własnej działalności i bycie sobie samemu sterem, żeglarzem i okrętem. Jeśli ta wizja wydaje Ci się piękna i kolorowa, to jeszcze wiele musisz się nauczyć. Jeśli jednak nie jest Ci obca mieszanka ekscytacji, strachu przed nieznanym i duża chęć do nauki, brnij w to dalej i czekaj na pierwsze efekty. Jak je osiągnąć i o czym warto pomyśleć przed rozkręceniem biznesu?

 

Dlaczego chcę założyć firme w UK?

Po pierwsze zastanów się, dlaczego chcesz coś stworzyć i jak wyróżnisz swój produkt lub usługę wśród konkurencji? Pomyśl nad unikalnymi cechami produktu i na nich oprzyj plan jego sprzedaży. Weź pod uwagę również swoje doświadczenie oraz wiedzę na dany temat. Może masz sieć kontaktów, która pozwoli Ci łatwiej wejść na rynek? A może Twoją mocną stroną będzie dystrybucja? Poświęć również uwagę obszarom, nad którymi trzeba popracować, przeanalizuj możliwe scenariusze i znajdź najlepszy sposób na rozwiązanie problemów.

 

Czy jestem gotowy na pełnoetatowy biznes?

Odpowiedz sobie także na pytanie, czy wchodzisz w to bez reszty, czy zajmujesz się biznesem jedynie z doskoku. Jeśli jeszcze nie jesteś pewny, czy to dobry pomysł albo wciąż zbierasz środki, lepiej zacząć od dorabiania po godzinach. W razie niepowodzenia zbyt wiele nie stracisz, a Twoja rodzina na tym nie ucierpi. Co innego ego…, ale to już osobna kwestia. Pamiętaj, że każdy biznes wymaga wkładu finansowego, a zyski zobaczysz dopiero po pewnym czasie, dlatego na początek warto mieć trochę odłożonych pieniędzy lub stały dopływ gotówki.

 

Odpowiedni model biznesowy to podstawa

Model biznesowy to sposób na pozyskanie przez firmę pieniędzy. Firma może zwiększać swoje dochody przez sprzedaż produktów, odpłatne udostępnianie informacji lub umieszczanie reklam na swojej stronie. Oczywiście tych modeli jest o wiele więcej i warto wybrać spośród nich kilka, a następnie je przetestować. Pamiętaj, że model biznesowy wyznaczy drogę Twojej działalności. Bez niego nawet nie zaczynaj podróży w klasie business!

 

Ucz się od najlepszych!

 

Całe życie z nosem w książkach i końca tej nauki nie widać. Tym razem jednak zamieńmy suchą teorię na obserwację konkurencji. Własny biznes wymaga czujności i nauki na sukcesach i porażkach innych (na własne porażki jeszcze przyjdzie czas). Zobacz, że poza bezpośrednimi konkurentami, którzy oferują to samo, co Ty, istnieje jeszcze konkurencja pośrednia z podobnymi produktami lub usługami. Dowiedz się z jakich źródeł pozyskują ruch i kim są ich klienci – na tej podstawie możesz oszacować prawdopodobny przychód.

 

Wciel się w rolę klienta i przejdź przez cały proces zakupowy. W ten sposób dowiesz jak obsługiwać własnych klientów w trakcie i po dokonaniu zakupów oraz jak zbudować przejrzystą i intuicyjną stronę.

 

Pozyskaj pierwszych klientów

Pozyskiwanie klientów to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Na początku postaraj się zbudować świadomość marki, czyli pokaż światu kim jesteś i co oferujesz. Pojawiaj się tam, gdzie Twoi przyszli klienci i dbaj o wizerunek firmy. W ten sposób dojdziesz do drugiego kroku, czyli rozpoznawalności i budowania zaufania, a stąd prosta droga do przemiany zwykłych ludzi w klientów.

 

Jak widać budowanie własnego biznesu wymaga uczciwego odpowiedzenia sobie na kilka pytań, dobrego researchu konkurencji i zastrzyku gotówki na start.

 

Ale pamiętaj - kto nie gra, ten nie wygrywa!


Chcesz mi pomóc?

Kliknij tutaj i udostępnij ten post na Facebooku lub napisz komentarz żebym wiedział, że mnie czytasz i to co robię ma sens. Każdy gest z Twojej strony daje mi kopa do dalszej pracy.
Share to facebook

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL