To nie istotne ile wiesz, bo zawsze możesz wiedzieć więcej...

Jak zamówić możliwie jak najlepszą i zarazem najtańszą stronę internetową?

Twoja strona www. Niedrogo i skutecznie, jak zamówić sobie stronę?

  

Właśnie postanowiłeś, że musisz mieć własną stronę internetową, która idealnie sprawdzi się jako wizytówka w sieci? Bez względu na to, co masz do zaoferowania, taka strona to podstawa. Twoi potencjalni klienci mając do wyboru pomiędzy firmą, która dobrze prezentuje się w sieci, a taką, która wypada słabo albo której w ogóle nie można tam znaleźć, raczej na 99 procent wybiorą tę pierwszą. Wiadomo: jeśli ktoś nie istnieje dziś wirtualnie, to prawie tak samo, jakby w ogóle nie istniał w realu. No więc strona to mus. Zapewne nie masz czasu na wykonanie jej osobiście. Ale to przecież nie problem. Jest mnóstwo ludzi, którzy się tym zajmują i wykonanie takiej strony można zlecić za zupełnie niewielkie pieniądze. Koniec końców, wszystkie strony wyglądają podobnie. Ale zaraz... czy aby na pewno?

 

Jeżeli już zacząłeś szukać kogoś, kto zajmuje się profesjonalnie tworzeniem stron internetowych, to zapewne zdążyłeś się przekonać, że wyceny dotyczące budowy strony, - nawet kiedy w grę wchodzi jeden i ten sam projekt - potrafią się między sobą diametralnie różnić. Są firmy, które podejmują się wykonania usługi poniżej £500, a są i takie, które wyceniają koszt nawet na kilka tysięcy. Oczywiście koszt przekłada się przede wszystkim na czas włożony w wykonanie dzieła, ale również na doświadczenie i umiejętności konkretnego programisty. I tutaj rozbieżności są duże, bo przecież nie oczekujemy, że przeciętny programista policzy nam za wykonanie usługi tyle samo, co super ekspert w swojej dziedzinie. Ale jaka to właściwie różnica? Czy oszczędzanie na tworzeniu własnej strony to pomysł zły i na dalszą metę nieopłacalny? Okazuje się, że tak jest w istocie, a stoi za tym kilka przyczyn.

 

 

Tania strona nie znaczy dobra

 

Tania strona www wcale nie gwarantuje, że nam się opłaci. Wprost przeciwnie. Owszem, oszczędzimy pieniądze, jakie wydalibyśmy na stworzenie dobrej, profesjonalnej witryny, ale zarazem znacząco zmniejszymy własne szanse na duże zyski w przyszłości. Byle jak stworzona strona nie tylko nie zachęca naszych potencjalnych klientów do skorzystania z oferowanych przez nas towarów lub usług. Gorzej: ona jest zupełnie niezauważalna. Oznacza to, że cała robota na nic. Zleciwszy wykonanie strony internetowej za niewielkie pieniądze, praktycznie znajdujemy się w punkcie wyjścia. Tak jak byśmy tej strony w ogóle nie mieli. Dalej pozostajemy niewidoczni w sieci. Podobnie nasze usługi. Możemy liczyć na to, że klienci odnajdą nas z pomocą książki telefonicznej, albo rozklejać ogłoszenia na słupie. Ale to nie wróży w dzisiejszych czasach powodzenia naszego biznesu. Konkurencja nie śpi i prawdopodobnie już wie o czymś, o czym my dopiero zaczynamy się przekonywać: tania strona www oznacza brak profesjonalnej strony. A to w praktyce równa się brakowi strony w ogóle, za czym idzie niewielkie zainteresowanie naszą działalnością ze strony klientów. To oznacza w konsekwencji porażkę.

 

 

Jak nie przepłacić: ile kosztuje strona www?

 

Koszt strony internetowej zależy, jak już wiemy, od wkładu pracy własnej autora. Stworzenie dobrej strony, która okaże się świetną wizytówką naszej firmy i będzie faktycznie przyciągać klientów, to zajęcie bardzo czasochłonne. Wymaga profesjonalizmu: wiedzy i doświadczenia zdobywanych przez lata, a nie na szybkim kursie grafiki bądź tworzenia stron www. Bardzo prawdopodobne, że decydując się zlecić nasz projekt taniemu programiście, otrzymamy słabiutką stronę, często nawet gotową matrycę z tekstem skopiowanym z innej strony (tego rodzaju oferty często pojawiają się na portalach ogłoszeniowych, gdzie ktoś oferuje stworzenie strony nawet poniżej £300). Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że na koszt strony internetowej ma wpływ także to, czy jej wykonanie zlecimy osobie zatrudnionej przez nas na zasadzie umowy o dzieło, czy agencji, która musi pokryć z zapłaty po drodze wiele różnych wydatków, takich jak pensje szeregowych pracowników i zarządu. Są to różnice rzędu kilkuset funtów za roboczogodzinę. "Samotny wilk" może podjąć się tego zadania za stawkę już na poziomie ok. £20, agencje czasem liczą nawet powyżej £100.

 

Nie ma zatem jednej odpowiedzi na to, ile kosztuje strona www. Pewne jest, że jeżeli chcemy mieć witrynę dopracowaną w każdym szczególe - zarówno od strony graficznej jak i marketingowej - nie ma sensu oszczędzać na jej tworzeniu. Jeżeli oczekujemy, że nasza inwestycja szybko się zwróci i zacznie przynosić dochody, to musimy posiadać stronę internetową, która przyciągnie jak najwięcej klientów. Jeżeli natomiast nie chcemy przepłacić, powinniśmy najpierw stworzyć dopracowany w szczegółach projekt i jego specyfikację i na tej podstawie oczekiwać wyceny ze strony profesjonalnej agencji interaktywnej. Wśród tych szczegółów najważniejsze to: typ działalności, zakładane cele, mapa strony, funkcje na stronie, strategia marketingowa.

 

 

Długofalowa inwestycja

 

Podsumowując, tania strona to oszczędność, ale raczej nieopłacalna w przypadku długofalowej inwestycji, jaką z założenia ma być nasza firma. Owszem, prosta konstrukcja może okazać się dobrym nośnikiem reklamy, ale na dłuższą metę nie może konkurować z rozbudowanymi stronami innych firm. Pomyśl, czy bardziej zachęca do zakupów sklep z piękną wystawą w witrynie czy ten, w którym widać tylko puste półki i pudełka z niewyłożonym towarem? Decydując się natomiast przeznaczyć na nasz projekt duży budżet ryzykujemy, że trafimy na agencję, z którą współpraca wygeneruje dodatkowe koszty, ale z drugiej strony powierzamy zlecenie zespołowi profesjonalistów, który nie przeoczy żadnego detalu. Dzięki zamieszczeniu na naszej stronie różnych funkcji, interesujących z punktu widzenia potencjalnego klienta, zwiększymy jej atrakcyjność i sprawimy, że nasza oferta wyda się bardziej przekonująca. Ludzie będą oceniać naszą firmę po tym, jak wygląda w przeglądarce. W przyszłości może się to okazać kluczowym aspektem dla powodzenia naszego biznesu, który w coraz większym stopniu zależy od skutecznego marketingu internetowego.

 

Pomysł na tekst powstał po lekutrze bloga ebiznes krok po kroku.

 


Chcesz mi pomóc?

Kliknij tutaj i udostępnij ten post na Facebooku lub napisz komentarz żebym wiedział, że mnie czytasz i to co robię ma sens. Każdy gest z Twojej strony daje mi kopa do dalszej pracy.
Share to facebook

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL