To nie istotne ile wiesz, bo zawsze możesz wiedzieć więcej...

Czy warto posiadać, tracić czas na budowanie darmowej strony internetowej dla firmy?

Czy darmowa strona internetowa ma sens?

Założenie strony internetowej za darmo jest proste. Nikt nie lub wydawać pieniędzy, więc jeśli może mieć coś za darmo, chętnie korzysta z ofert firm oferujących darmowe strony internetowe. Jednak czy naprawdę ma to sens? Choć reklamy przekonują, że jak najbardziej, rzeczywistość jest - jak zwykle w takich przypadkach - nieco inna. Oto powody, dla których lepiej zapłacić fachowcom za stworzenie profesjonalnej witryny.


Dlaczego darmowe tworzenie stron jest popularne?


Wiele osób decydujących się na stworzenie darmowej strony internetowej, robi to z dwóch powodów. Pierwszy - to wspomniana oszczędność pieniędzy. Druga - nieznajomość odpowiednich mechanizmów i brak umiejętności. Choć darmowe strony program niejeden pomoże wykonać, ludzie nie są skłonni do uczenia się nowych rzeczy i spędzania czasu na samodzielnym tworzeniu witryny. Firmy i serwisy oferujące bezpłatne strony www dają od razu gotowe, darmowe szablony stron www, które wystarczy tylko uzupełnić swoimi informacjami i już witryna gotowa! Osobom korzystającym z takiego rozwiązania to wystarcza, ponadto przekonuje je do tego ekspresowe tempo wykonania witryny oraz otrzymywany wraz z nią gotowy adres http. Jednak rozwiązanie takie ma wiele wad.

Wszystko za darmo, ale...


Zaczynając od samego początku, szablony dostępne w firmach oferujących darmowe strony internetowe, po prostu ograniczają swobodę właściciela takiej witryny. A w przypadku specyficznej działalności lub chęci wyróżniania się na tle innych - wręcz uniemożliwiają oryginalność - a to między innymi ona może sprawić, że witryna taka będzie dobrze zapamiętana oraz chętnie odwiedzana. Poza tym nie ma się pełnej kontroli nad wszystkimi jej elementami. Druga sprawa to reklamy. Jak wie to z doświadczenia każdy internauta, wyświetlane na stronach banery i okienka pop-up są mocno irytującym elementem sieci. W przypadku serwisów oferujących darmowe strony, reklamy są niejako wliczone w pakiet i czy właściciel strony tego chce, czy nie - będą się na niej pojawiać. Pomijając fakt, że zniechęcają, zarabia na nich firma oferująca darmową witrynę, a nie właściciel. Na tym jednak nie koniec negatywnych aspektów. Aby użytkownicy mogli odwiedzać stronę, musi mieć ona swój adres www. W przypadku darmowej strony będzie ona znajdować się w domenie firmy dostarczającej szablon, co wygląda bardzo nieprofesjonalnie.

Diabeł tkwi w szczegółach


Oprócz wymienionych, widocznych wad, istnieją także "schowane pod maską", czyli techniczne. Darmowe strony - podobnie jak i inne witryny - posługują się wieloma skryptami do poprawnego działania. Jeśli ich kod nie jest odpowiednio zoptymalizowany, może mieć to różnorakie skutki - od powolnego ładowania strony zaczynając, na złym indeksowaniu przez roboty wyszukiwarek kończąc. W podanych przykładach pierwszy zniechęci do odwiedzania witryny, drugi - sprawi, że strona będzie ciężka do odnalezienia przez Google, Bing i inne silniki wyszukujące. Jeśli w firmie używane jest profesjonalne oprogramowanie i chciałoby się je zintegrować ze stroną (np. w celu ułatwienia klientom zakupów lub wypełniania formularzy), może być to bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Zapłać za jakość


Zatrudnienie fachowca od wykonania strony skutecznie wyeliminuje wszystkie wymienione powyżej problemy. Jak wiadomo, klient płaci i wymaga, a więc specjalista stworzy stronę, która będzie spełniać wszystkie stawiane wymagania, będzie można zintegrować ją z systemami sprzedaży, fakturowania i innym profesjonalnym oprogramowaniem, a także w każdej chwili dowolnie zmodyfikować. Firma zajmująca się płatnym tworzeniem stron powinna także zadbać o wykupienie samodzielnej domeny dla stworzonej witryny i wszelkimi aspektami technicznymi oraz wizualnymi. Dzięki temu strona firmowa będzie wyglądać bardzo profesjonalnie i umacniać wiarygodność oferowanych serwisów oraz usług.

W dzisiejszym świecie firma bez swojej strony internetowej ma małe szanse na odniesienie sukcesu na rynku. A im lepiej wykonana witryna, tym łatwiejsza do znalezienia przez wyszukiwarki, klienci spędzają na niej więcej czasu, a to nacznie wpływa na szansę skorzystania przez z nich z proponowanej oferty. Dlatego zainwestuj w dobrze wykonaną witrynę, która stanie się wizytówką twojej działalności.

Chcesz mi pomóc?

Kliknij tutaj i udostępnij ten post na Facebooku lub napisz komentarz żebym wiedział, że mnie czytasz i to co robię ma sens. Każdy gest z Twojej strony daje mi kopa do dalszej pracy.
Share to facebook

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL