To nie istotne ile wiesz, bo zawsze możesz wiedzieć więcej...

Sposób na zwiększenie ruchu na stronie, poprawę pozycje w Google i wizerunku specjalisty

Dziś opiszę spospób na reklamę w Internecie, dzięki któremu pozyskasz cenny link do strony, zyskasz wizerunek specjalisty w oczach klientów i zwiększysz ruch.

 


Zaczynamy od napisania artykułu, oczywiście precyzujemy jego cele:

Grupa docelowa, czyli kto jest odbiorcą informacji zawartych w tekście - im precyzyjniej określisz czytelnika, tym lepiej.
Korzyści dla grupy docelowej płynące z informacji zawartych w tekście - pisząc musisz koniecznie rozwiązać istotny problem grupy docelowej. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, to sprawdź w sieci o co najczęściej pyta wybrana grupa docelowa. Znajdź odpowiedzi i ubierz wszystko we własne słowa.
W miarę możliwości postaraj się zaoferować coś dodatkowego w gratisie.

 

Jak powinien wyglądać taki artykuł:

 

  • Pisząc, ciągle myśl o swojej grupie docelowej oraz pomocy, jakiej im udzielasz
  • Pisz krótko i zwięźle, nie lej wody
  • Jeśli nie masz smykałki do pisania, zleć przeredagowanie tekstu profesjonaliście - nie zamawiaj gotowego artykułu, a jedynie poprawę stylistyki, więc koszt nie przekroczy ceny kilku filiżanek kawy.
  • Napisz tekst, który sam chciałbyś przeczytać, dobrze prosperująca strona czy blog nie opublikuje materiałów słabej jakości, a jeśli nawet, to odpuść sobie taką witrynę, bo i tak nikt jej nie czyta.
  • Koniecznie ustal, że autorem tekstu będzie redakcja/właściciel danej strony. Artykuły sygnowane w stylu Adam Kowalski specjalista od marketingu w firmie adamkowalski.pl z góry traktowane są jako forma sprzedaży, a nie o to nam tutaj chodzi.
  • W tekście wstaw informację, że pomysł na napisanie artykułu przyszedł Ci do głowy po przeczytaniu wpisu na stronie: (podaj link do podobnego tekstu na twojej stronie). Tym sposobem pozyskasz cenny link do swojej strony.

 

 

O czym bezwzględnie nie piszemy w artykule?


ani słowa o sprzedaży
ani słowa o swojej firmie

 

 

Mamy gotowy, świetnie przygotowany tekst i co dalej?


Tym razem nie publikujemy go na swoim blogu. Zamieścimy go na popularnej stronie, gdzie przebywa nasza grupa docelowa. Jak znaleźć taką stronę? Oczywiście, w tym najlepiej pomoże Ci Google! Niebawem poruszę ten temat w ramach bloga, więc dołącz do moich znajomych klikając tutaj, abyś nie przegapił tego wpisu.

 

 

 

Korzyści płynące z artykułu:

 

 

Naszym celem jest pozyskanie linku pozycjonującego z popularnej strony, zwiększenie ruchu na stronie oraz świadomości Twojej marki wśród czytelników danej strony. Efekt końcowy zależy od jakości Twojego tekstu i wyboru miejsca, gdzie go umieścisz. Dzięki statystykom, na swojej stronie będziesz widział jaki ruchu pozyskuje link, sam ocenisz jego wartość. Pamiętaj, że taki odnośnik będzie pracował dla Ciebie przez wiele lat.

 


To jeszcze nie koniec!

 

Dzięki zrzeczeniu się autorstwa tekstu na swojej stronie, będziesz mógł zamieścić informację w stylu: pisali o mnie na... Twój wizerunek specjalisty otrzyma kilka dodatkowych punktów w oczach klientów.


Chcesz mi pomóc?

Kliknij tutaj i udostępnij ten post na Facebooku lub napisz komentarz żebym wiedział, że mnie czytasz i to co robię ma sens. Każdy gest z Twojej strony daje mi kopa do dalszej pracy.
Share to facebook

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL