To nie istotne ile wiesz, bo zawsze możesz wiedzieć więcej...

5 sprawdzonych (i darmowych!) sposobów na zwiększenie ruchu na stronie lub sklepie online

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem sklepu, w którym stoją półki pełne wysokiej jakości towaru, grupka długonogich, uśmiechniętych ekspedientek i … brak klientów. Jak to możliwe? Przecież wszystko powinno działać bez zarzutu!

Tak jak ze sklepem jest z każdym innym biznesem: stroną internetową, blogiem czy sklepem internetowym. Świetna treść i dobre zdjęcia mogą nie wystarczyć, a do napędzenia ruchu potrzeba czasu i kilku sprytnych sztuczek. Poniżej znajdziesz 5 sposobów na to, jak zwiększyć ruch na stronie internetowej:

1. Podlinkuj stronę na YouTube lub umieść video na swojej stronie


Video marketing to trend, który przebojem wdarł się na internetowe salony i nieprędko ustąpi miejsca. Warto więc chwycić byka za rogi, nakręcić kilka filmików i zacząć karierę Youtubera. Trzeba tylko pamiętać o podlinkowaniu swojej strony internetowej pod filmikiem lub po prostu na początku video zaprosić widzów do jej odwiedzenia.

Dodatkowe osadzenie video z Youtube na swojej stronie zachęci ludzi do pozostania na niej dłużej. W ten sposób Twój ranking w Google ładnie wzrośnie i dana podstrona z filmem awansuje w wynikach wyszukiwania.

2. Zaoferuj klientowi coś za darmo


Podobno nie ma nic za darmo, ale wydaje mi się, że czasami można zrobić wyjątek od tej reguły. Szczególnie jeśli chodzi o biznes internetowy. Wartościowym gratisem dla Twojego przyszłego klienta może być np. e-book z poradami, pakiet grafik lub organizerów do ściągnięcia. W zamian za to pobierający powinien udostępnić daną rzecz w social mediach. Dzięki temu w prosty sposób ściągniesz na swoją stronę osobę, która przekaże Twoje treści dalej.

3. Zadbaj o SEO


Twoja strona nie może obejść się bez optymalizacji dla wyszukiwarek, czyli starego, dobrego SEO. Tworząc na nią treści, pomyśl o tym, czego szukają Twoi potencjalni klienci i czy na Twojej stronie łatwo znaleźć takie informacje. Istotny jest więc nie tylko sam tekst i struktura strony, ale również umieszczenie odpowiednich elementów w jej kodzie. Jeśli powyższe zadanie to dla Ciebie czarna magia, poproś o pomoc specjalistę, który pomoże Ci nakłonić wujka Google do wypozycjonowania Twojej strony parę oczek wyżej.

4. Wykorzystaj potęgę social media


Użycie social media w promocji strony wydaje się banalne, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak dobrze wykorzystać poszczególne kanały. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, możesz wstawić na Instagram przykłady aranżacji z wykorzystaniem nowych produktów w ofercie. Właścicieli blogów zachęcam do promowania kolejnych postów na Facebooku, a freelancerów do podlinkowania na Linkedin strony ze swoim portfolio. Możliwości jest naprawdę wiele, musisz tylko dobrać odpowiednie kanały do Twoich odbiorców.

I pamiętaj, żeby nie przesadzić z ilością udostępnianych treści, bo niektórzy użytkownicy mogą po jakimś czasie uznać je za spam. Aby lepiej zarządzać wrzucanymi postami, warto stworzyć sobie kalendarz lub wykorzystać narzędzia dostępne w internecie, a jest ich naprawdę sporo!

5. Kilka postów gościnnych nie zaszkodzi


Jeśli uważasz się za eksperta w jakiejś dziedzinie, a dodatkowo masz lekkie pióro, nie pozwól by ten talent się zmarnował. Wybierz blogi lub strony branżowe, na których mógłbyś opublikować swoje teksty i poproś autorów o udostępnienie Ci miejsca. Nie zapomnij, aby pod napisanym artykułem umieścić kilka słów o autorze i wrzucić linka do swojej strony.

Mam nadzieję, że już wiesz jak zwiększyć ruch na stronie internetowej i szybko wprowadzisz tę wiedzę w życie. Kosztowne inwestycje w pozycjonowanie to nie jedyna droga do celu, a działanie według powyższych wskazówek pomoże Ci pozyskać jeszcze więcej nowych klientów.


Chcesz mi pomóc?

Kliknij tutaj i udostępnij ten post na Facebooku lub napisz komentarz żebym wiedział, że mnie czytasz i to co robię ma sens. Każdy gest z Twojej strony daje mi kopa do dalszej pracy.
Share to facebook

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL