Jeśli masz problemy z CMS Wordpress? to koniecznie zapoznaj się z tym case study

Ty też jesteś w gronie osób, które zamiast rozwijać swojego bloga, tracą czas na walkę ze spamem, aktualizacjami, czy naprawami zhakowanej strony?

 

Jeśli tak to koniecznie zobacz co zaproponowałem Indze Gutbierg, która od kilku lat prowadzi bloga Kariera24.co.uk

 

Problem:

Inga Gutbierg zgłosiła się do mnie z prośbą o pomoc z jej aktualnym blogiem opartym o platformę CMS Wordpress. Jej blog z dnia na dzień wyświetlał się coraz wolniej, a posty otrzymywały ogromną ilość  spamowych komentarzy, których moderacja pochłaniała jej coraz więcej czasu. Co jakiś czas Google zamiast jej bloga wyświetlał informacje o niebezpieczeństwie:

Analiza:

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa przyczyną problemów jest brak aktualizacji i regularnej konserwacji systemu WordPress oraz jego pluginów wykorzystanych do budowy strony. Nie ma co ukrywać WordPress jest świetnym CMS ale pod warunkiem, że się nim dobrze opiekujemy. Aby sprawnie zarządzać WordPressem trzeba się go nauczyć lub opłacać informatyka, który będzie czuwał na stroną za nas.

 

Rozwiązanie

W celu obniżenia kosztów utrzymania jakie generuje konserwacja CMS WordPress, wdrożyłem własną platformę do blogowania, która dzięki centralizacji kodu pozwala mi na szybką reakcję na przyszłe aktualizacje czy zmiany w funkcjonalności bloga. W ramach drobnej rocznej opłaty rocznej za hosting, Inga nie musi więcej martwić się o aktualizacje czy konserwacje bloga i w pełni poświęcić czas na blogowanie.

Przy okazji migracji odświeżyłem także grafikę strony na bardziej nowoczesną i responsywną do wielkości ekranu (RWD). Dodałem także panel klienta z możliwością przesyłania plików CV oraz bezpośrednią korespondencji z Igą czego bardzo jej brakowało w WordPress.

Podsumowanie

Całość prac zajęła około 3 tygodni, blog można zobaczyć pod adresem kariera24.co.uk. Opinia Ingi:

Zostań znajomym i zyskaj

Znajomi otrzymują dostęp do wiedzy, którą nabyłem pracując z ponad 150 firmami w UK

Jeśli zmienisz zdanie to w każdym momencie będziesz mógł się wypisać z listy

Lovemyweb 2006 - 2017 Profesjonalne usługi na polskich firm w UK

Website secured by Comodo SSL